Ultimate magazine theme for WordPress.

Vajinal Kanamalar Önemsenmezse Ne Olur?

0

Vajinal Kanamalar Önemsenmezse Ne Olur?

Bazı kanser türlerinde kanamaların olması bir belirti olarak kabul edilir. Bu yüzden zaman kaybetmeden tedavi edilmesi gerekmektedir. Ayrıca hormonal nedenlerle karşılaşılan kanamalar da birçok soruna neden olmaktadır. Bu yüzden anormal kanama tespit edildiği an hemen jinekolojik muayene ve tetkikler yaptırılarak sorunun kaynağı tespit edilmelidir.

Hangi Tür Kanamalar Kanser Belirtisidir?

Kanamaların ne tür olduğunun tespit edilmesi için rahim içinde biyopsi için örnek alınması gerekmektedir. Bu durumda ihtiyacınız olan hekimi bulduğunuzda zaman kaybetmeden size gerekli tetkiklerin yaptırılması konusunda yardımcı olacaktır.

Hangi tür kanamaların kanser olduğunun bilinmesi için biyopsi en net sonuçlara ulaşmak için yardımcı olur. Diğer teşhis yöntemleri ise kanamaların nedeni hakkında bilgi alınması açısından oldukça önemlidir. Vajinal kanamanın anormal olması durumunda kan kaybı da yaşayacağınızdan en kısa sürede tedavi olmanız gerekecektir.

 İlişkiden Sonra Olan Kanamalar

 Bazı kadınlarda her cinsel ilişkiden belli bir kanama olur. Bu durumun birçok nedeni olabilir. Ancak tek bir nedenin olduğu düşünülmemelidir. Cinsel ilişki sırasında kızlık zarının delinmesi de kanamaya neden olabilir. Bazı zarlar esnektir ve sonradan kanayabilir. Ancak kist gibi durumlar söz konusu olduğunda ilişkiden sonra da adet kanaması görülebilir.

Doğum Kontrol Hapları

Doğum kontrol haplarının yanlış kullanımı da kanamalara neden olabilir. Özellikle yeni başlayanlar ve düzensiz içenler zamansız kanamalardan korkabilirler. Yine bir doktora görünüp emin olmanız kaydıyla bu durumu da çok büyütmemeniz gerekir.

Doğum kontrol ilaçları gibi, başka ilaçlar da kanamalara yol açabilir. Bu durumda yapılması gereken şey, ilacı bırakıp doktorunuzu bilgilendirmektir.

Egzersiz Nedeniyle Görülen Kanamalar

Egzersizler nedeniyle de kadınlarda anormal vajinal kanama görülebilir. Bunun nedeni ağır sporlar yapılması ve bedensel nedenler olabilir. Ayrıca sağlıksız beslenme adet düzensizliği yapabileceğinden bazı kanamaların adet düzensizliği nedeniyle gerçekleştiği bilinmektedir. Her koşulda bir hekime görünmek önemlidir.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.