Ultimate magazine theme for WordPress.

Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu)

0

Dead Butt Syndrome bir diğer adıyla ölü popo sendromu yeni yeni duyulmaya başlayan bir rahatsızlıktır. Özellikle masa başında çalışan kişilerin karşı karşıya kaldığı ölü popo sendromu masa başında oturan kişilerin duruş bozukluğundan daha sendromla karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Sendromun ortaya çıkmasının en önemli nedeni kaçla bölgesinde bulunan gluteus medius isimli kaslardır. Resmi olarak bir hastalık olarak anılmasa da ölü popo sendromu kalça bölümünde yer alan kasların istenildiği gibi çalışmaması nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu) Belirtileri

Genel olarak masa başında çalışan kişilerin karşı karşıya kaldığı Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu) gluteus maximus adlı kasların olması gerektiği gibi çalışmamasında kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Kasların gerektiği gibi çalışmaması pek çok istenmeyen belirtiye sebebiyet vermektedir. Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu) belirtileri arasında ayak bileği ve bel sorunları, kalça ağrısı, bel ağrısı ve vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen ağrılar bulunmaktadır.

Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu) Kimlerde Sıklıklar Görülür?

Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu) genel olarak hareketsiz bir yaşama sürdüren ve masa başında çalışan kişilerde sık sık gözlemlenmektedir.  Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu)’na yakalanıp yakalanmadığınızı tespit etmek için ayağa kalkıp ileriye doğru büyük bir adım atmalısınız. Leğen bölgesinde yer alan pelvisiniz bacağınızın attığı yöne doğru kayıyporsa Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu)’na yakalanmış olabilirsiniz.

Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu)’nu Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Henüz çok fazla bilinmeyen ve resmi olarak hastalık olarak tanımlanmayan Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu)’nu önleme yolları çeşitlilik göstermektedir. Dead Butt Syndrome (Ölü Popo Sendromu)‘nu önlemek için bol bol kalça egzersizleri yapılması önerilmektedir. Ayrıca sabah ve akşam saatlerinde yapılan esneme hareketleri de oldukça önemlidir. Ölü popo sendromuyla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız masa başı çalışmalarınız arasına molalar koymalı ve her bir saatte bir molalarda küçük çaplı yürüyüşler yaparak hem pratik hem de kola egzersizler yapma imkanı yakalayabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.